8 powodów dla których lubię być artystką

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie

8 powodów dla których lubię być artystką

By Justyna   /     Kwi 22, 2015  /     Blog  /     , , , , , , ,
– Słuchajcie, słuchajcie.. będę kiedyś artystką
– Co? Artyści marnie zarabiają. Siedzą na rynku w brzydkim berecie i malują stare baby.
– I co z tego? Artysta nigdy się nie starzeje!
Po latach odkryłam, że plusów jest zdecydowanie więcej. I chociaż zebrałam wszystkie moje przemyślenia do kupy, pewna jestem, że bycie artystą jeszcze nie raz mnie zaskoczy.

Wierzę w momenty załamania, trudne rysunkowo dni, ale nic nie jest przecież idealne. Bycie artystą to sztuka życia, której cały czas się uczę.
artystka
1. Swoboda w ubieraniu się – Artysta może ubierać się, jak mu się podoba. Nie zdziwi nikogo nietypowy element garderoby. Dozwolone są fikuśne chusty, dziwaczna biżuteria, długie narzuty. Nikt nie ma za złe, że ciuch jest umazany olejną farbą. Czasem ujdzie też tłusta plama. Artysta może darować sobie przyziemne, ubraniowe problemy.

 

2. Artystyczny nieład – Życie w artystycznym nieładzie to norma. Przychodzisz do artysty i widzisz bałagan w domu, ale on jest szczęśliwy. Wtedy możesz poszukać sobie szklanki w stercie nieumytych garów, usiąść obok niego i podziwiać. Artysta nie martwi się bałaganem. Bałagan świadczy o tym, że przeżył właśnie twórczo udany dzień.

 

3. Natchnienie – Można zwalać wszystko na brak natchnienia, nie tylko w sprawach artystycznych. Złoszczą Cię pytania:”Czemu nie byłeś w urzędzie? Dlaczego sterta ubrań jest niewyprasowana? Czemu nie wyniosłeś śmieci? Od dziś możesz śmiało odpowiadać: “Nie miałem natchnienia”. O ile jesteś artystą!
4. Marzycielstwo (nieograniczona wyobraźnia) – Jesteś na spacerze z psem i do nikogo się nie odzywasz. Uśmiechasz się tylko pod nosem. W twojej głowie powstała właśnie nowa historia. Wczuwasz się w nią mocno, jakbyś sam został jej bohaterem. Jesteś nieobecny duchem w wielu sytuacjach, ale ty wiesz, że warto czasem zamieszkać w innym świecie – świecie nieograniczonych możliwości.

 

5. W nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie – Zabierasz ze sobą szkicownik i zestaw ołówków. Wychodzisz z domu i nagle siadasz na chodniku po środku miasta. Siadasz po to, aby narysować monetę, która upadła komuś na ziemię. Przecież to wygląda świetnie, nie mogłeś się nie zatrzymać. Co z tego, że ludzie dziwnie na ciebie patrzą? Ta wizja nigdy się nie powtórzy.

 

6. Mieć “coś” na myśli – Cokolwiek stworzysz, zawsze “masz coś na myśli”. Tak naprawdę wcale nie masz, ale twoi fani potrafią dodać filozofię do każdego twojego dzieła. Mega fajne!

 

7. Dowolne godziny pracy – Pracujesz, kiedy chcesz i ile chcesz. Czy wstaniesz o 8 rano, czy o 22, każda pora jest dobra na stworzenie ciekawej historii. Budzi cię pasja, a nie przykry obowiązek.

 

8. Wieczne dziecko – Pozostajesz na zawsze dzieckiem. Masz głowę pełną marzeń, wyjadasz palcem resztki kremu z ciasta. Masz ubrudzoną buzię, kiedy zjesz coś przepysznego, ale się tym nie przejmujesz. Marzysz o podróży do fantastycznej krainy smoków. Bujasz się na huśtawce, kiedy tylko chcesz, nie ważne czy wypada, czy nie. Co z tego, że masz 50 lat? Ty potrzebowałeś się pobujać.

 

I chociaż słyszysz często, że artystą trzeba się urodzić, nie wierz w te bajki. Jak mówi Rowling: “Nie jest ważne, kto kim się urodził, ale czym się stał”. Wystarczy otworzyć umysł, spojrzeć na wszystko z pozycji żabiej, zamknąć oczy i do tego włączyć muzykę z dzieciństwa. Zaczniesz tworzyć światy, do których każdy chciałby się dostać.

A czy wiesz, jakich przyjaciół należy unikać?

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram