9 ilustracji, które zmieniły moje życie

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie

9 ilustracji, które zmieniły moje życie

By Justyna   /     Maj 06, 2015  /     Blog  /     , ,
Czy nie uważacie, że czasem wystarczy jeden silny bodziec, żeby stwierdzić: “Tak, chcę to robić, chcę taki być”? No dobrze, wiem, że pewnie co druga dziewczyna, która obejrzała “Dirty Dancing” chciała tańczyć jak Jennifer Grey, jednak coś nie wyszło. Zdarza się. To było za słabe.

Widziałam wiele niesamowitych prac w moim życiu, ale tylko garść z nich naprawdę przyczyniła się do tego, że teraz sama tworzę. Chcecie się dowiedzieć jakie? Myślę, że  mogą obudzić także waszego uśpionego artystę. Jestem przekonana, że jest on w każdym z nas.

Żebyście jeszcze bardziej poczuli nastrój moich ukochanych rysunków, postanowiłam że do każdego z nich dodam klimatycznie podobny film. Są to produkcje, które ja uwielbiam i również polecam obejrzeć.

 

1. karincoma -Nie jest mi naprawdę łatwo wybrać jedną ulubioną pracę karin. To dla mnie ogromny autorytet. Uwielbiam każdy jej rysunek, a to naprawdę rzadko się zdarza. Wybrałam ilustrację “bring it on”, ponieważ jest niezwykle klimatyczna i bardzo przemawia do mnie kolorystycznie. Powinnam mieć ją nad łóżkiem, wtedy wiem, że każdy dzień zaczynałby się lepiej. Czuję się, jakbym była pośrodku tych wydarzeń. Jakbym była dzieckiem, które spogląda w górę i widzi cała tę scenę. Dzieckiem, które tak naprawdę nie rozumie, co się wokół niego dzieje.

3

Film: Equilibrium

2. Wojtek Fus– Niezwykle poruszająca praca. Myślę, że kocham kobiece akty. Uwielbiam, kiedy ktoś pięknie rysuje kobiety. Włosy, tajemniczość w spojrzeniu pierwszej z nich, zamyślenie drugiej, wolność. Myślę, że cała piękna natura kobiety jest tutaj ujęta. Kobiety potrafią być piękne, niepozorne, ale też niebezpieczne.
music_by_wojciechfus-d5jzx70
Film: La Migliore Offerta

 3. Lp-dream – Porusza mnie bardzo niepokój tej pracy. Art widziałam na żywo i zrobił na mnie jeszcze większe wrażenie. Czuje tutaj mocno japoński klimat, słyszę ich tradycyjne melodie, kiedy na niego patrzę. Oczywiście włosy przykuwają uwagę najbardziej. Kolory są na pozór spokojne, ale plamy wywołują niepokój właśnie.
4
Film: Wyznania gejszy

4. Vinegar –  Kiedy patrzę na tę pracę, przechodzą mnie ciary. To jest żona. Żona, która nie pogodziła się ze śmiercią męża. I myślcie co chcecie, interpretujcie jak chcecie, ale według mnie jest to kobieta, która oszalała z rozpaczy.
Her_own_funeral__by_vinegar
 Film: Sleepy Hollow

 5. Abigail Larson –  Scena jak z bajki. Kocham ten rysunek głównie dlatego, że chciałabym się tam teraz, zaraz znaleźć. Ta sceneria wróży jakąś niesamowitą przygodę. Być może pośród stron tej tajemniczej książki?

 

1

Film: Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń

6. rubenslp – Kolory są tak szalone, że aż chce się krzyczeć. Jednocześnie jest to kompozycja idealna. Rubenslp to mój ulubiony artysta, ponieważ ma styl nie do podrobienia. Jego prace można rozpoznać wszędzie. Jest w nich szaleństwo, sex i głęboko ukryte pragnienia.
tumblr_njm5ok3Bzv1rt7hpco1_500
Film: Alice in Wonderland

7.AleksandraCupcake – Nie wiem, jak bardzo trzeba mieć bogate wnętrze i ogromna wyobraźnię, żeby stworzyć coś takiego. Ola jest mistrzynią niepozorności. Niby delikatne kolory, a scena przedstawia dramat. Trzeba być prawdziwym geniuszem, żeby za pomocą sztuki grać na emocjach odbiorców.

the_last_vampire_astronaut_by_aleksandracupcake-d3gmxh9-1

 

Anime: “Ghost in the Shell”

 
8. IrenHorrors– Jeżeli czytacie mojego bloga to wiecie, że uwielbiam tą autorkę. Praca, którą wybrałam długo gościła jako tapeta na moim telefonie. Była dla mnie motywacją za każdym razem, gdy na nią spojrzałam. Kojarzy mi się z wolnością. Poza tym uwielbiam motyw ptaków.
2
Film: “Edward nożycoręki”

 9. falcon-chan – Praca przypomina mi dobre czasy i łapie za serce trochę z powodów osobistych. Jest w niej taka czystość i jednocześnie chłód. Klasa, spokój i bezwzględność jak u Krolowej Lodu, ale jednak jeszcze bardziej kojarzy mi się z filmem “Stardust”
Blizzard_by_falcon_chan

Znacie już moje ulubione ilustracje, teraz ja chętnie poznam Wasze 😉

Pozdrawiam

Justyna

 

 

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram