Tutorial nr 3 – Photoshop lineart za pomocą myszki

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie

Tutorial nr 3 – Photoshop lineart za pomocą myszki

By Justyna   /     Lis 07, 2012  /     Blog  /     , , , , , , , , , ,

Aktualizacja wpisu. Będzie dostępny niebawem.

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter
 • Nigdy nie robiłam szkiców taka metodą, ogólnie to nie potrafię konstruować obrazków w PS za pomocą krzywych itd. Jeśli chciałam coś takiego wykonać robiłam to w Corel Draw, ale nie mam już tego programu, więc na pewno ten tutorial mi się kiedyś przyda:)

 • Może kiedyś się pobawię, w końcu Photoshop to mój główny program do pracy i trochę się na nim znam (technikum foto i te sprawy…). Na razie jednak zainstalowałam wreszcie Paint Tool i w nim "męczę" jakieś rysunki 🙂

  Mam lustrzankę Canona. Aparat dobry jak każda inna lustrzanka. Chociaż nauczyłam się przez ostatnie dwa lata, że to nie aparat czyni fotografa, a umiejętność wykonania zdjęcia czymkolwiek (nawet pudełkiem od butów – swoją drogą to bardzo ciekawe doświadczenie).

 • dziekuje za stale komentowanie bloga : )

  swoja droga, fajnie wytlumaczony poradnik. uwazam, ze photoshop jest lepszy od paint tool sai. zreszta nie tylko ja.
  mozna go urozmaicic za pomoca dodatkowych brushy : )

 • PS nie jest najlepszym, ale najbardziej dostępnym i przystępnym programem graficznym ^^ Chyba podlinkuję twój post u siebie bo widzę, że zaznaczyłaś podstawy itp.
  Gdybym miała tablet już bym się brała za wykonanie.

 • miło mi:)

 • Anonimowy

  Chciałam dopytać o małą rzecz: jak zrobiłaś to, że te pędzle są takie "ścięta na końcach"? U mnie to po prostu kropka i linia też jest ciągła, a u Ciebie ma gruby środek i zwężone końce (pierwszy rysunek pod "Krokiem 3")? Będę wdzięczna za podpowiedź 🙂

 • Drogi Anonimowy, ten pędzel to jest tylko miniatura 🙂 Tak jak masz miniatury zdjęć w folderach (duże, małe, bardzo duże), tak tutaj możesz ustawić sobie miniaturę pędzla. Najprawdopodobniej masz ustawione na "duża miniatura", aby to zmienić musisz kliknąć podwójną strzałeczkę, którą masz obok białego okienka, w którym masz pokazaną ilość pikseli, otworzą się wtedy opcje miniatur, wybierasz "obrysuj miniaturkę" i już widzisz, jak dokładnie wygląda pędzel. Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

 • Próbowałam zrobić lineart wg twojego tutoriala, bardzo przydatny i zrozumiały:)Na pewno mi się przyda do narysowania jakiś prostych motywów, bo dla skomplikowanych rysunków jest za dużo roboty, dużo szybciej wykonuje się je odręcznie, pod warunkiem że ma się tablet oczywiście. Jeśli ktoś posługuje się tylko myszką, to na pewno będzie mu bardzo pomocne:)

 • aha, a propos wypowiedzi Ady S. "PS nie jest najlepszym, ale najbardziej dostępnym i przystępnym programem graficznym ^^ Chyba podlinkuję twój post u siebie bo widzę, że zaznaczyłaś podstawy itp.
  Gdybym miała tablet już bym się brała za wykonanie."
  PS jest łatwo dostępny jeśli kupimy oryginalny i wydamy kilka stówek, a do tego lineartu wcale tablet nie jest potrzebny droga Ado:)

 • Klaudek, bardzo się cieszę, że tutorial się przydał 🙂 Nawet nie masz pojęcia, jak motywują takie słowa. Faktycznie troszeczkę z tym roboty, ale ja już doszłam do wprawy i idzie mi dosyć szybko. Jeżeli ktoś nie ma tabletu to piórko jest idealnym rozwiązaniem 🙂

 • Anonimowy

  Nie, chodziło mi raczej o to, że linia jest na początku i na końcu "ścięta", zanika, jest taką zanikającą smugą. U mnie jest po prostu ciągła linia na podglądzie pędzla, nie ma to nic wspólnego z wielkością ikonki. Wiem, że dzięki czemuś takiemu lineart będzie wyglądał mnie topornie, ale nie umiem tego włączyć, może dlatego, że mam PS7?

 • Anonimowy, nie jest istotne, jaką masz wersję photoshopa 🙂 U mnie też ta linia jest prosta, piórkiem i myszką niestety nie da się osiągnąć naturalnego efektu pociągnięcia pędzlem. Możesz jedynie podczas obrysowywania scieżki (trzeci obrazek pod krokiem III) zaznaczyć opcję symulacja nacisku. Wtedy uzyskasz ściętą linię, ale efekt nie będzie jakiś super piorunujący.

 • świetny post, bardzo mi się przydał
  wszystko tak dobrze wyjaśnione (te kroki na początku sobie pominęłam, bo nie jestem aż tak zielona w temacie, ale samo tworzenie ścieżki i lineartu jest tu bardzo ładnie opisane)
  gorąco polecam i pozdrawiam

 • miodowa, bardzo ciesze się, że tutorial był przydatny 😉

 • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

  Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

 • Newsletter

 • Instagram