Jak zrobić akwarelowy napis w Photoshopie?

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie

Jak zrobić akwarelowy napis w Photoshopie?

By Justyna   /     Sie 11, 2016  /     Blog  /     , , , , , , , ,

Ostatnio bardzo spodobały mi się akwarelowe napisy. Taki efekt już dawno chodził mi po głowie, ale chwilę musiałam zastanowić się, jak go wykonać. Teraz już  akwarelowe fotny zdobią wszystkie nowe i ładne projekty. To naprawdę prosta sprawa. Jeżeli też zastanawiasz się, jak zrobić akwarelowy napis, w takim razie zapraszam cię na mój krótki i łatwy tutorial.

Dzięki moim kombinacjom odkryłam, że są dwie metody na wykonanie akwarelowego napisu. Ba, pewnie jest ich jeszcze więcej, ale ja pokażę Ci ten najprostszy. Jeden z moich sposobów nie sprawdza się najlepiej, gdyż należało zmienić tekst na grafikę rastrową, a później ją skopiować. To może zniszczyć jakoś obrazka. Pamiętajcie, że im więcej kombinacji… tym gorzej 🙂 Mniej znaczy więcej.

No to lecimy!

AKWARELOWY NAPIS – KROK I

Na początku polecam rozejrzeć się za darmowymi, akwarelowymi teksturami. To będzie nam potrzebne. Możecie przejrzeć sobie taka stronkę, ale i tak polecam poszukiwanie na własną rękę. Wybierzecie wzory i kolory, które najlepiej Wam odpowiadają. Ja lubię róż i pastele, więc taką teksturę sobie dopasowałam.

Jeżeli już macie wszystkie potrzebne “materiały”, przechodzimy do zrobienia napisu. U mnie rozmiar jest dosyć duży. Wygląda to tak.

1(1)

AKWARELOWY FONT – KROK II

Teraz otwieramy w nowym oknie naszą teksturkę. Kopiujemy ją i wklejamy do dokumentu z napisem. Warstwa z teksturą powinna być NAD napisem. Jak widzicie, zniknął teraz  tekst, ale nie przejmujcie się tym. Zaraz wszystko będzie wyglądać pięknie! Okno z warstwami znajduje się po prawej stronie na samym dole. Zerknijcie na nie. Dokładnie tak macie ułożyć warstwy.

6

AKWARELOWY NAPIS – KROK III

No i teraz nadszedł nasz magiczny moment. Nie będziemy nic wycinać, wycierać i generalnie babrać się. To będzie szybkie, łatwe i przyjemne. Może wydać się skomplikowane, więc słuchajcie teraz uważnie. Klikamy na warstwę z tekstem. Następnie wciskamy alt i trzymając go, jedziemy myszką do góry. Wjeżdżamy na warstwę z teksturą, cały czas trzymając alt! Tylko nie wciskajcie żadnego przycisku myszki teraz. Przesuwamy tylko nieco myszką do góry. W pewnym momencie pokaże się wam znaczek (dwa kółeczka – czarne i białe) zamiast łapki.

7

Kiedy już pojawi się ten znaczek, klikamy prawy przycisk myszki i voilà! Mamy nasz akwarelowy napis. Teraz możecie poprzesuwać sobie teksturę i uzyskać taki kolor, na jakim Wam zależy.

3

Mam nadzieję, że ten post będzie dla Was przydatny 🙂 Ja jestem wręcz zakochana w  akwarelowym efekcie tekstu i nie mogę się już doczekać, kiedy zrobię dla Was kolejną grafikę do pobrania właśnie w takim stylu. Chcecie?

Pozdrawiam ciepło

justynai

Zapisz

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram