Aplikacje do rysowania na telefonie (iOS) – moje ulubione

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie

Aplikacje do rysowania na telefonie (iOS) – moje ulubione

By Justyna   /     Lut 20, 2016  /     Blog  /     , , , , , ,

Jeszcze 5 lat temu zachwycałam się zwykłym programikiem do rysowania w stylu painta na moim pierwszym, poważniejszym telefonie, jakim był Samsung Avila. Jak wiele zmieniło się od tego czasu! Aktualnie wymagam bardzo wiele od  do tego typu apek. Przeprowadziłam sporo testów i dziś przedstawię Wam najlepsze aplikacje do rysowania na iOS. 

Pamiętam te czasy: pierwszy “dobry” telefon i nieśmiałe rysowanie. Program był oczywiście beznadziejny, ale stworzyłam w nim bardzo dużo brzydkich i kanciastych  rysunków. Miałam przynajmniej fun, że w ogóle mogę tworzyć grafiki podczas np. jazdy autobusem. Co mi się wtedy podobało najbardziej? Chyba prostota programu, jego intuicyjność i dokładnie tyle samo wymagam dziś. 

Aktualnie chcę, żeby aplikacje były : szybkie, nieskomplikowane oraz miały możliwości pracy na warstwach i opcję zwalniania ruchów pędzla. 

Oto moja subiektywna lista dobrych aplikacji do rysowania.

 Aplikacje do rysowania na telefonie – moja lista

1)Tayasui Memopad – Jeżeli szukasz aplikacji do rysowania, gdzie chcesz wykonywać szybkie, schematyczne szkice np. do notatek, ten mini programik będzie idealny. Jest prosty i bardzo szybki. Posiada narzędzia takie jak: ołówek, długopis, pędzel, marker, mazak, piórko, wiadro z farbą, wałek do malowania. Oprócz tego mamy całkiem fajny bajer: narzędzie do rysowanie pixelowych wzorów. Muszę przyznać, że piórko jest czułe: jak przyciśniemy mocniej, linia jest wtedy grubsza, jak delikatniej, wtedy robi się cienka. Jedyne co mnie drażni to fakt, że nie można w nieskończoność wciskać „cofnij”, bo w pewnym momencie się zatrzymuje. Rozważam kupno pełnej wersji.

memopad

2)ArtStudio Lite – Zaawansowane narzędzie do rysowania. Bardzo rozbudowany panel narzędzi: oprócz pędzli i ołówków znajdziemy też tutaj spray, rozpylacz, blur, stempel. Pipetka oraz możliwość zaznaczania i wprowadzenia tekstu – to wszystko bardzo ułatwia pracę. Jeżeli chodzi o pędzle, mamy różne rodzaje do wyboru. Jednym z nich świetnie rysuje się chmurki 😉 Oczywiście jak profesjonaliści pracujemy na warstwach. Brakuje mi tylko opcji zwalniania ruchów pędzla. Aplikacja jest przystępna i z czystym sumieniem mogę ją polecić.

artstudiolite

3)PaintPadL – Wybrałam tę aplikację do zestawienia, ponieważ ma naprawdę ciekawe faktury pędzli. Generalnie jest prosta, nie znajdziemy w niej innych narzędzi niż pędzel. Czasem takie aplikacje są właśnie najlepsze, bo nie przytłaczają. Do szybkich projektów jest idealna, do robienia graficznych notatek również. Posiada też warstwy. 

paintpadl

4)Sketch Club – Kolejna aplikacja do rysowania, w której mamy zaawansowane opcje i narzędzia. Pracujemy na warstwach z wieloma rożnymi narzędziami. Brushe posiadają ciekawe faktury. Przez jakiś czas często wykorzystywałam tę aplikację do szkicowania, ponieważ dostępne jest narzędzie sketchy, która daje efekt rysowania ołówkiem z ciekawym cieniem. Co najlepsze, ta aplikacja zapewnia również skromną opcję rysowania za pomocą wektorów! Pen również ma rozszerzoną gamę faktur: podoba mi się, że szybko można narysować np. linie przerywane. Sketch Club to narzędzie, które na pewno spodoba się grafikom i rysownikom. Jedna z najlepszych aplikacji do rysowania, którą miałam przyjemność testować. 

sketchclub kopia

5) Firealpaca fun – W sumie jestem trochę zawiedziona tą aplikacją, ponieważ jej komputerowa wersja jest wspaniała (niedługo ją opiszę!). Jednak design firealpaca i prostota programu sprawiła, że  zdecydowałam się jednak ją w zestawieniu ująć. Przecież nie wszyscy lubią bawić się na warstwach i kombinować z różnymi rodzajami pędzli. Jeżeli szukacie prostej aplikacji do rysowania, nie wymagacie cudów i chcecie, żeby apka ładnie się prezentowała, zainstalujcie firealpaca fun.

firealpaca

To już wszystkie aplikacje do rysowania, które chciałam Wam polecić. Mam nadzieję, że je wypróbujecie. Koniecznie dajcie znać, jak się u Was sprawdzają. Generalnie jeszcze nie znalazłam apki idealnej na iOS, w stylu Layer Paint, którą opisywałam Wam tutaj: Moja ulubiona aplikacja do rysowania na telefonie – Layerpaint. Nadal korzystam z niej na moim Samsungu. Jeżeli znacie coś podobnego na iOS, dajcie koniecznie znać.

Pozdrawiam ciepło

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram