Ćwiczenia na kreatywność

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie
ćwiczenia na kreatywność, kreatywny grafik, kreatywność zadania, zadania na kreatywność, jak pobudzić kreatywność, bądź bardziej kreatywny, jak być bardziej kreatywnym

Ćwiczenia na kreatywność

By Justyna   /     Lis 30, 2018  /     Blog  /  

Pani Wena znowu nie przyszła na czas z ostatniej imprezy i zniszczyła Twoje artystyczne życie? Nie pozwól, aby ta franca tobą rządziła! Ogarnij wreszcie najlepsze ćwiczenia na kreatywność!

Uwielbiam ten temat i kiedy tylko słyszę hasło „ćwiczenia na kreatywność” , od razu zaczynam strzyc uszami jak piesek, który dostał dobre jedzonko. Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego ludzie często narzekają na Panią Wenę, ale sama już to wszystko rozumiem, odkąd mam dużo obowiązków na głowie. Pani Wena bardzo lubi Pana Prokastynację, romansują ze sobą na każdym kroku, kiedy tylko zauważą, że jestem zajęta.

O nie! Ta franca za dużo sobie ostatnio pozwalała, dlatego sprowadziłam mojego przyjaciela – Pana Kreatywnego. Oczarował ją swoimi pięknymi blond włosami oraz eleganckim i oryginalnym strojem. Stwierdziła, że lubi pomysłowych mężczyzn, a nie takich, którzy całymi dniami zalegaliby z nią w łóżku.

Jeżeli Pani Wena również cię wkurza, skorzystaj z moich ćwiczeń. Szybko się ogarnie!

Ćwiczenia na kreatywność – najlepsze!

Sny

Ten sposób na kreatywność wymaga dużo samozaparcia i wątpię, że wykonasz to zadanie na 100%, ale naprawdę polecam. Podobno ludzie są zafascynowani tymi konkretnymi umiejętnościami, które daje im zapisywanie snów. Po pierwsze – odkopują z podświadomości najskrytsze pragnienia i fantazje; po drugie – pomagają podejmować trudne decyzje, jeżeli o to poprosisz; po trzecie – wpływają oczywiście na kreatywność. Nasz mózg jest w stanie wyprodukować tyle fascynujących rozwiązań! Jak ja korzystam ze snów?

Otóż założyłam sobie sennik. Przez cały dzień powtarzam sobie: „Dziś zapamiętam mój sen. Proszę o kreatywność”. Nie wiem, czy to drugie zdanie działa, to tylko moje eksperymenty, ale pierwsze – ma ogromny wpływ! Po obudzeniu się szybko zapisuję mój sen, czasem tylko za pomocą haseł lub rysuję symbole! To bardzo ważne! Wiem, że kiedyś wspominałam o snach, ale nie mówiłam o tej jednej, najważniejszej rzeczy! Sny trzeba utrwalić zaraz po obudzeniu, bo zaledwie po kilkunastu minutach ulatują nam z głowy wszystkie szczegóły! Prowadź regularnie sennik w jakimś zeszycie, a zobaczysz, że Twoja kreatywność wzrośnie.

Gra w kalambury

Świetne ćwiczenie, aby pobudzić pomysłowość i poczucie humoru. Jest specjalna gra w kalambury, którą serdecznie polecam. Wzbogaca ona wszystkie święta rodzinne! Jednak nie zdarza nam się, aby codziennie grać w kalambury z kimś, dlatego serdecznie polecam serwis internetowy kurnik, na którym znajdują się najprostsze gry online. Zobaczysz, że po 20 minutach tej zabawy, zaczniesz myśleć zupełnie inaczej. Po każdej takiej sesji spróbuj coś narysować, a zobaczysz, jakie fantastyczne pomysły przychodzą Ci same do głowy.

Tablica inspiracji

Czy zapisujesz lub w inny sposób utrwalasz wszystko, co Cię inspiruje? Ja tego kiedyś nie robiłam. Teraz gdy tylko widzę piękny obraz, natychmiast robię zdjęcie i dodaję je na moją tablicę inspiracji. Zazwyczaj robię to na stronie Pinterest, ale możesz również tworzyć kolaże ze zdjęć na prawdziwej tablicy korkowej. Kiedy narzekam na brak weny, przekopuję internet , wpisując najprostsze hasła, np: wzory na paznokcie, inspirujący outfit, oryginalne torebki itd. Jak widzisz, nie są to tylko rzeczy związane z rysowaniem. Po jednej takiej „sesji” zawsze chce mi się tworzyć.

 

Ozdabianie

Nieświadomie wykonywałam to ćwiczenie, kiedy byłam w podstawówce, a mianowicie ozdabiałam kratki w zeszycie. Wtedy nie miałam pojęcia, że to zajęcie poprawia moje kreatywne myślenie. Co robimy? Otóż rysujemy taki oto kwadrat i próbujemy ozdobić go na różne sposoby – mogą to być faliste linie, szlaczki, zawijasy, trójkąty itd. Na koniec można dowolnie pokolorować dzieło – nie liczy się tutaj dobór kolorów, tylko świetna zabawa!

Rysowanie bez odrywania ręki

Weź kartkę papieru i dowolny przedmiot, jednak zadbaj o to, aby miał nieregularne kształty i był ciekawy (ja wykorzystuję często jakieś figurki). Spróbuj narysować go bez odrywania ręki, zadbaj o szczegóły! Tutaj główka pracuje, bo nie jest łatwo połączyć wszystkie elementy. Do dzieła!

I jak? Podoba się? W takim razie bierz się do roboty i koniecznie daj znać, czy Pani Wena stała się milutka i uległa jak mały, puszysty kotek. Jeśli znasz ciekawe ćwiczenia na kreatywność, koniecznie podziel się nimi!

Mam jeszcze takie pytanko. Czy ktoś z Was zna tę książkę? Co o niej sądzicie? książka o kreatywności

 

Pozdrawiam ciepło

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram