Jak wycinać w Paint Tool SAI?

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie
Jak wycinać w Paint Tool SAI, wycinanie w programie graficznym, grafika wycinanie, metoda wycinania, wycinanie obrazków, wycinanie tła, paint tool SAI narzędzia do wycinania

Jak wycinać w Paint Tool SAI?

By Justyna   /     Lis 28, 2018  /     Blog, Grafika  /     , , , , , ,

Postanowiłam, że dziś znowu odpowiem na najważniejsze pytanie, które zadajecie, czyli jak wycinać w Paint Tool SAI. To najprostsza i najskuteczniejsza metoda, która przyda się nie tylko dla grafików. Myślę, że powinien znać ją każdy, kto tworzy własne treści w Internecie.

Tutorial będzie krótki, bo tutaj nie ma nic skomplikowanego. Na początku sama miałam problemy z wycinaniem, ale kiedy dowiedziałam się, jak wycinać w Paint Tool SAI, dla mnie już wszystkie inne metody przestały istnieć. Jeden mały haczyk polega na tym, że potrzebny jest tablet, ale moim zdaniem powinni go obecnie mieć wszyscy szanujący się twórcy internetowi. Bardzo pomaga podczas edycji zdjęć, o czym ostatnio się przekonałam. Pewnego razu zrobię tutorial dotyczący wykorzystywania tabletu w fotografii. Ale o tym innym razem.

Przejdźmy do rzeczy.

Jak wycinać w Paint Tool SAI

Potrzebny będzie: tablet, program Paint Tool SAI, dowolne zdjęcie/grafika

Narzędzia: select, deselect

Krok I

Wybieramy zdjęcie lub rysunek, który nas interesuje. Tworzymy nową warstwę wektorową (Warstwa->Nowa warstwa wektorowa). Wybieramy narzędzie select. Dlaczego właśnie to? Otóż za jego pomocą najdokładniej można wyciąć dany element ze zdjęcia. Jest proste w obsłudze, bo wystarczy, że potrafimy kolorować. Zatem kolorujemy teraz element, który chcemy wyciąć ze zdjęcia. Staramy się robić to dokładnie.

Krok II

Następnie sprawdzamy, czy wszystko już jest ok. Oczywiście zdarza się, że wyjdziemy za linie. Wtedy właśnie powinniśmy skorzystać z narzędzia deselect. Działa ono tak samo jak gumka, czyli wymazujemy błędnie pokolorowane obszary.

Krok III

Kiedy już dokładnie pokolorujemy interesujący nas obiekt, możemy przejść do wycinania. Dosłownie robimy to za pomocą dwóch kliknięcie. Najeżdżamy na Menu->Edit-> Cut. I to wszystko! Teraz możecie zaobserwować, że narzędzie jest naprawdę dokładne, jednak do wycinania trzeba się trochę przyłożyć.

Krok IV

Następnie przechodzimy do nowego dokumentu i tam wklejamy wycięty element za pomocą opcji w menu: Edit->Paste.

Tak jak mówiłam, nie ma nic skomplikowanego w tej metodzie i myślę, że już wiecie, jak wycinać w Paint Tool SAI. Jeżeli będziecie potrzebowali mojej pomocy, chętnie jej udzielę. Jest oczywiście wiele innych sposobów. Do takiej obróbki nadaje się również Photoshop, Illustrator, ale to nadal programy, które wiele kosztują. Paint Tool SAI nie dostaniecie za darmo, ale opłata jest jednorazowa. Postaram się jednak pokazać Wam identyczną metodę wycinania w programie Firealpaca. Program dostępny jest dla użytkowników Windowsa i IOS.

Swoją drogą pozdrawiam tutaj Lecusa, który nie dawał mi spokoju i cały czas pytał, jak wycinać w Paint Tool SAI. To dzięki niemu powstał ten wpis. Jak widzicie, możecie składać zamówienia na tutoriale. Zazwyczaj jestem na wszystkie propozycje otwarta.

Pytacie cały czas, gdzie kupić Paint Tool SAI, dlatego zostawiam link do oryginalnego programu: Paint Tool SAI kup

Pozdrawiam ciepło

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram