Jakich przyjaciół należy unikać?

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie

Jakich przyjaciół należy unikać?

By Justyna   /     Kwi 20, 2015  /     Blog  /     , , , , ,

Czy zdarza Ci się, że osoba, z którą utrzymujesz stały kontakt, (tzw. przyjaciel) zachowuje się jak kosmita? Zastanawiasz się pewnie, czy wasza przyjaźń jest normalna i podpatrujesz u innych ludzi, jak wyglądają ich relacje. Czy nie uważasz, że nadużywa Twojej dobroci, a Ty pozwalasz sobie wejść na głowę? Zastanawiasz się, jestem tego prawie pewna, ale tkwisz w tym po uszy. Wiesz, że obecna sytuacja jest paranoją, ale jesteś zbyt naiwny, że sobie z tym poradzić? Chciałam Ci powiedzieć, że masz przyjaciół do bani, jeżeli ich zachowanie wygląda w następujący sposób…

friend

Takich typów chyba warto unikać:

1. Opowiadacz – Opowie ci całe swoje życie, ale nie licz na to, że cię wysłucha. Nie da nic powiedzieć, wtrąca się bezceremonialnie w środek zdania. Jeżeli już uda Ci się zwierzyć, on zajmuje się wszystkim dookoła, oby tylko na ciebie nie spojrzeć i cię nie wysłuchać. Jego najczęstsza odpowiedź to: “mhmmm”. Jeżeli jest zaawansowanym graczem, wtedy być może usłyszysz: “mhmm… ja też tak mam”. Nawet nie udaje, że jest tobą zainteresowany.

 

2. Problematyczny – W zasadzie ma cię gdzieś. Przychodzi tylko, jeżeli ma jakiś problem do rozwiązania albo chce się wyżalić . Kiedy do ciebie przychodzi, wielce prawdopodobne, że coś mu się nie udało i wszyscy go zostawili. Wie, że tylko ty będziesz jeszcze słuchał/słuchała o jej/jego problemach. Przyjdzie, wyżali się, wysłucha twoich rad, wykorzysta cię do cna, zagra na emocjach i nie zobaczysz go przez pół roku.

 

3. Pożyczak – Niechętnie sięga po pieniądze ze swojego portfela, kiedy wychodzicie razem na pizzę/frytki i inne kebaby. Zazwyczaj mówi: “Pożycz kasę, oddam jutro”. I nigdy nie oddaje. Jeżeli robicie zrzutkę na wspólną imprezę z przyjaciółmi, wiedz, że nigdy nic nie wpłaci. Przychodzi na sępa, nie ważne czy ma kasę, czy nie. Jednak zazwyczaj jego portfel świeci pustkami. Często też chce, żebyś odwoził go do domu, kiedy jest mocno wstawiony. Zazwyczaj pożycza wtedy na taksówkę, a i tak nie oddaje. Ma u ciebie tak wielki dług, że nigdy by się nie wypłacił.

 

4 Wykorzystywacz – Przychodzi do Ciebie, kiedy czegoś chce. Wie, że masz darmowy internet, mnóstwo minut do wykorzystania albo gadżety, na które jego nie stać.  Zazwyczaj odpala twojego xbox’a i gra godzinami, nie zwracając uwagi na ciebie ani na pozostałych członków rodziny. Słowem się nie odzywa, prosi tylko o dolewkę kawy. Na obiad też zostaje. Po obiedzie głośno beka i wraca do gierek.

 

5. Przesiadywacz – Przychodzi wcześnie rano i wychodzi późną nocą. Szczególnie upierdliwy. Ciężko go wygonić z domu, a przecież wprost nie powiesz “Idź sobie”. Nie rozumie cichych aluzji. Kiedy mówisz mu “Kurczę, jak już późno”, odpowiada: “Chyba ci nie przeszkadzam?”, na co Ty oczywiście odpowiadasz: “Nie, no coś ty”.

 

6. Płaczek –  Spoko gość, ale jedyne o czym lubi rozmawiać to problemy miłosne. Zwierza się, płacze w rękaw, a Ty delikatnie próbujesz wytłumaczyć, co zrobił źle. Ten potakuje i mówi, że już nigdy więcej, po czym za parę dni znowu wraca ze złamanym sercem.

 

7. Żarłoczny – Kiedy tylko robisz coś dobrego do jedzenia, wyczuwa pyszne potrawy i już jest u ciebie. Często gości też na obiadach rodzinnych. Możesz spodziewać się go codziennie w okresie przedświątecznym. Wsadza paluchy w świeże ciasto. Zagląda bezczelnie do lodówki, grzebie po szafkach. Jedyny sposób to zaprosić go, kiedy w domu masz tylko smalec.

 

Jakie wnioski? Otóż jestem na jakieś 99% pewna, że większość Twoich przyjaciół posiada 2 lub 3 wymienione cechy. Jeżeli ma je wszystkie to już jest źle.A tak poważnie, świat byłby bez nich nudny, więc jednak nie warto ich unikać 🙂

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram