Moja ulubiona aplikacja do rysowania na smartfona – Layer Paint

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie

Moja ulubiona aplikacja do rysowania na smartfona – Layer Paint

By Justyna   /     Kwi 16, 2015  /     Blog  /     , , , , ,

Hej. Dziś przedstawię Wam ciekawą aplikcję do rysowania na smartfony/tablety. Ostatnio skradła moje serce. Do tej pory przetestowałam naprawdę dużo tego typu programów i znalazłam tylko jeden godny uwagi. Rysowanie na tablecie i smartfonie jest trudne. Pamiętam pierwszy raz, kiedy złapałam piórko telefonowe. Czułam się wtedy, jakbym odpaliłam Painta z 1998 roku. Trzeba było poszukać odpowiedniego programu już wtedy, ale ja myślałam, że rysowanie na telefonie po prostu nie jest dla mnie.

Widziałam jednak na youtube kilku rysowników, którzy świetnie sobie radzili na smartfonach i wtedy stwierdziłam, że musi być jakiś sposób, nie ma innego wyjścia. Tutaj klik mamy niezły tutorial, ale nie jest on ani po polsku, ani po angielsku. Kiedyś przez przypadek wpadłam na Layer Paint. Wtedy jeszcze (jakieś 2 lata temu), aplikacja ta była bezpłatna. I chociaż posiadała wszystkie opcje, jakie chciałam mieć, jakoś początkowo nie mogłam się przekonać. W sumie miałam cały czas komputer i tablet graficzny pod ręką, więc nie było potrzeby korzystania z telefonu.
layerpaint1
 Natomiast jakieś 7 miesiące temu okropnie nudziłam się w pracy, a tylko telefon miałam pod ręką. Wtedy to odpaliłam Layer Paint na moim smartfonie i zaczęłam oswajać się z tą aplikacją.
Aplikacja posiada:
– opcję “warstwa” co jest bardzo przydatne, tego chyba nie trzeba tłumaczyć
– dobrą paletę kolorów, podobnie wygląda jak w SAI
– narzędnia takie jak pen, airbrush, eraser, watercolor, edge, fade in/out, pencil, bucket, eyedropper, line, fill, move, hand
– opcję cofnij/ powtórz
layerpaint1
Warstwy można mnożyć w nieskończoność, łączyć je ze sobą oraz zmieniać przeźroczystość kartki. Mamy 3 opcje warstwy – normal, multiply i dd/light.To spore udogodnienie. Do każdego narzędznia wbudowane są opcje. Można zmieniać np. wielkość pędzla, jego krycie itd. Rozmiar kartki da się ustawiać dowolnie (ja lubię te zaczynające się od 1500).

 

Aplikacja moim zdaniem służy głównie do tworzenia lineartów, ale widziałam, że niektórzy świetnie na niej kolorują, tworzą naprawdę piękne prace. Duże znaczenie ma sprzęt, na który wgramy Layer Paint. Niestety mój galaxy note gt n7000 nie ma opcji siły nacisku, więc linie są ciągle tej samej grubości.W opcjach programu ustawić możemy rozdzielczość, jakość, nacisk piórka (u mnie niestety nie działa, ale musi fantastycznie współpracować z innymi urządzeniami).

layerpaint6
Jedyne czego mi brakuje to możliwość zwalniania ruchów pędzla, jednak i to poniekąd zostało rozwiązane. Jeżeli zaznaczymy opcję force fade in/out, linie będą się automatycznie wyrównywały, wygładzały i otrzymamy efekt symulacji nacisku.

 

 Muszę przyznać, że cudów jeszcze nie stworzyłam w tym programie (chyba ze względu na mojego słabego smartfona), jednak i tak przyjemnie mi się na nim bazgrze 😉 Sporo szkiców powstało właśnie w Layer Paincie. Przeniosłam pliki na komputer i później je obrabiałam. Jestem pewna, że mogę wycisnąć z niego więcej i jak tylko obczaję szczegóły, wrzucę jakiś test na youtube.

 

Layer Paint jest teraz płatny. Kosztuje 9,90, ale uważam, że warto w niego zainwestować jeżeli chcemy mieć konkretną aplikację do rysowania na smartfonie/tablecie. Myślę, że na tabletach sprawdzi się o niebo lepiej.

 

Napiszcie, czy znacie jakieś fajne aplikacje do rysowania na telefonie. Ja poznałam ich sporo, ale nie wszystkie są godne uwagi.

 

Pozdrawiam ciepło
justynai

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram