Najlepsze filmy (dla artystów i nie tylko)

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie

Najlepsze filmy (dla artystów i nie tylko)

By Justyna   /     Cze 10, 2015  /     Blog  /     , , ,
 Już dawno chciałam zrobić dla Was wpis o filmach. Myślałam o nim długo. Najpierw miało być kino tylko dla artystów, ale stwierdziłam, że nie jest to kategoria, za którą szczególnie przepadam. Będą więc wszystkie filmy, które zrobiły na mnie największe wrażenie i na Tobie też zrobią.

Jak zwykle polecam tylko perełki. Na nieszczególne filmy szkoda tracić nasz cenny czas. Przypuszczam, że znowu mi podziękujecie. Jak już wspominałam przy okazji anime, jestem człowiekiem wybrednym i zły film powoduje u mnie śpiączkę. Po niej już wiem, że totalnie nie jest godny uwagi.

klaps2

1) Dziewczyna z perłą – Znany i lubiany artysta, który wciąż szuka natchnienia, a jego muzą staje się służąca. Atmosfera niezwykle erotyczna, sporo niedopowiedzeń. Miłość zakazana. Kto nie lubi takich tematów?

2) Shooter Widmo – Horror, po którym szybko nie uśniesz, a już na pewno nie wyjdziesz sam z pokoju. Mocną stroną Shooter’a jest zaskakujące zakończenie i muzyka. Historia niby banalna: on i ona, zdrada, fałszywa miłość i zemsta. Kino azjatyckie potrafi jednak zagrać na emocjach i wcisnąć w fotel.

3) Wielkie oczy – Już w pierwszych minutach wyczuwa się wyraźnie klimat Burtona. Może spodziewałam się bardziej schizowych akcji, ale i tak film zaliczam do specyficznych. Naiwna artystka i sprytny złodziej. Tutaj dowiecie się, jak bardzo można przejechać się na plagiacie.

4) Donnie Brasco – Film o facecie z FBI, który musiał udawać gangstera w celach zawodowych. Swoją pracę wykonywał genialnie, ale trudno mu było pogodzić różne role: głowy rodziny, agenta i gangstera. Poruszający i refleksyjny film. Johnny Depp jako danie główne, Al Pacino na przystawkę. Czego chcieć więcej?

5) I twoją matkę też – Zastanawialiście się kiedyś nad tym, że nie jesteśmy w stanie do końca poznać drugiej osoby, nawet jeżeli jest nam bardzo bliska? Ba… nie możemy poznać samych siebie, a co mówić o innych? To film głównie o dorastaniu. Sporo w nim seksu, narkotyków i wiele też rozczarowań.

6) Pan od muzyki – Nauczyciel muzyki, który wprowadza w życie dzieciaków z poprawczaka magię, a jest nią muzyka. Śmiejcie się, ale ten film jest trochę jak baśń. Byłam naprawdę wzruszona, kiedy oglądałam go pierwszy raz, za drugim też beczałam. Wyciskacz łez, ale taki bardzo pozytywny.

7) Yves Saint Laurent – Opowieść o artyście/geniuszu. Każdy chyba zna tę postać. Szybki sukces zawodowy, a w tle wielka i niespełniona miłość. Reżyser zwrócił szczególną uwagę na momenty załamania artysty, które tak naprawdę wybiły go na szczyt.

8) Jądro ziemi – Z filmów katastroficznych znamy tylko “Titanica”, “Armagedon” oraz “2012”… Dziwi mnie bardzo, że niewiele osób oglądało “Jądro ziemi”. Dziwią mnie też niskie oceny. Film ma naprawdę oryginalną fabułę, mega muzykę (pierwszy album 30 seconds to mars!), ciekawych aktorów (Hillary Swank!) i niewątpliwie zasługuje na uwagę.

9) Za wszelką cenę – Jeżeli miałabym opowiedzieć ten film, pewnie powstałby jeden wielki spojler. Nie da się powiedzieć o nim nic więcej jak to, że bardzo porusza i może niektórych słabszych wprowadzić w depresyjny nastrój. Porusza temat.. szóstego zmysłu. Czasem mamy złe przeczucia, ale je ignorujemy. Czasem z fatalnym skutkiem. Jeżeli zastanawiacie się, co obejrzeć i szukacie naprawdę dobrego filmu, ten włączcie jako pierwszy, a nie pożałujecie.

10) Misery – Kino dla miłośników dreszczowców i Kinga. To chyba jeden z niewielu filmów, gdzie można powiedzieć z czystym sumieniem, że był równie dobry jak sama książka. Historia pokazuje, co dzieje się z psychiką ludzi, którzy zbyt mocno angażują się w świat fikcji.

Który z nich widzieliście? Jaki film zrobił na Was największe wrażenie? Co możecie mi polecić? 🙂

Pozdrawiam ciepło

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram