Pewność siebie? Weź to olej!

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie

Pewność siebie? Weź to olej!

By Justyna   /     Cze 04, 2015  /     Blog  /     , ,
Tyle się słyszy teraz o pewności siebie. Z epoki samodestrukcji próbujemy smętnie przejść do pozytywizmu nowej ery. Poradników pełno, a ciągle jednak czegoś brakuje. Nie wierz w to, że pewny siebie staniesz się z dnia na dzień!

Pamiętam mój ogromny zachwyt tą tematyką. Dorwałam pierwszy, drugi, trzeci poradnik. Czułam, że to jest to! Zaczęłam więcej czytać na blogach. Zainteresowałam się ‘pozytywizmem’ na tyle, że sama zaczęłam głosić tę wspaniałą ideę.
pewnosc
Kierując się zasadami z przeróżnych książek, starałam się być spokojniejsza, nie przejmowałam się drobnymi komentarzami obcych ludzi. Chciałam być bardziej otwarta, towarzyska, rozmawiać o wszystkim, uśmiechać się do świata. Unikałam negatywnych ludzi. Nawet gdzieś wyczytałam, że sprzyja słuchanie ulubionej muzyki i zastosowałam się do tej rady.
I co? Pewnie myślicie, że pomogło? Wcale nie pomogło.

 

Problem pojawił się, kiedy ludzie zaczęli wchodzić mi na głowę.

 

Ten cały ‘pozytywizm’ pogorszył sprawę. Wiecie, łatwo jest wpaść w pułapkę. Jeżeli w 100% bierzecie do siebie wszystkie porady i próbujecie wprowadzić je z dnia na dzień, klęska murowana. Do tego błagam, nie bierzmy wszystkiego na serio, bo nie każda rada pasuje do naszej sytuacji życiowej.
Myślę, że warto jest czytać wszelkie poradniki, ale nie można ufać im w 100%.

 

Co do pewności siebie to tutaj należy postąpić jeszcze inaczej. Przeczytać, zapamiętać połowę, a potem to olać. Wprowadzić ewentualnie drobne zmiany.
Pewność siebie nie bierze się znikąd. Nie wystarczy “myśleć o sobie dobrze”, “uświadomić sobie, co jest dla nas w życiu ważne”, “poznać siebie”, “dbać o to jak wyglądamy”. Takie ćwiczenia pomagają na chwilę!

 

Prawdziwa Pewność siebie bierze się z osobistych sukcesów i porażek. Kształcimy ją przez lata. Nie sztuką jest przeczytać parę książek, wskoczyć w ładne ciuchy, wyprostować plecy i myśleć, że wszystko się ułoży. 

 

Czasem jest też tak, że wbrew pozorom jesteśmy pewni siebie, a te wszystkie poradniki skłaniają nas do przemyśleń i dochodzimy do wniosku, że jednak stoimy w złym miejscu. Próbujemy coś zmienić, a nic z tego nie wychodzi. Wtedy naprawdę zaczynamy się gubić.

 

Według mnie nie trzeba kombinować.

Może już jesteś pewny siebie, a o tym nie wiesz i tylko bezsensownie szukasz dziury w całym?

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram