Programy graficzne online

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie
programy graficzne online, programy graficzne w internecie, internetowe programy graficzne, aplikacje graficzne online

Programy graficzne online

By Justyna   /     Paź 09, 2018  /     Blog  /  

Programy graficzne online są bardzo pożądane przez użytkowników, którzy nie wiedzą, jak zabrać się za graficzne projekty w aplikacjach takich jak Photoshop czy Gimp. Są przejrzyste, proste w obsłudze i zawierają całą masę szablonów. Korzystają z nich również profesjonalni graficy, jeżeli np. mają mało czasu, a deadline zbliża się wielkimi krokami. Programy graficzne online wielokrotnie ratowały mi tyłek w podbramkowych sytuacjach. Znam ich kilka, a wszystkie są bezpłatne! Zapisz sobie koniecznie link do tej strony, bo zapewne często będziesz z niej korzystać!

Jeżeli jesteś czasem leniwy (tak jak ja), zapewne przydadzą Ci się programy graficzne online. Są proste w obsłudze, ciekawie skonstruowane, nie trzeba dzięki nim instalować dodatkowych aplikacji na komputerze. Korzystając z nich, oszczędzamy mnóstwo czasu i miejsca na dysku. Ja się pytam – kto genialny to wymyślił? Powinni mu dobre lody postawić i podarować kupon do Biedronki na cały rok!

Zaczynamy.

Najlepsze programy graficzne online

CANVA

W tym zestawieniu nie mogłam pominąć Canvy, chociaż to popularny program online, który wszyscy znają. Posiada dużo opcji, wiele szablonów, chodzi w miarę szybko. Niekiedy już prosi nas o to, aby zapłacić, ale z tego co zauważyłam, warto pobierać pliki w PDF. Sporo grafik możemy jednak wykonać za darmo, w tym: grafiki na bloga, na facebooka. Świetne są prezentacje i ebooki. Bardzo polecam.

Canva klik

PIXLR

To aplikacja przeznaczona głównie do rysowania, ale takich czasem również brakuje. Za jego pomocą można także edytować zdjęcia – pomniejszać, powiększać, zrobić koloryzację, rozjaśnić, generalnie same podstawy, ale to również czasem się przydaje. Jeżeli jesteś poza domem i musisz na innym komputerze szybko przerobić zdjęcie, Pixlr będzie wybawieniem.

PIXLR klik

VECTR

Zawsze uruchamiałam Illustratora, kiedy potrzebowałam stworzyć prostą grafikę wektorową, ale od dziś nie muszę, bowiem z pomocą przychodzi program Vectr. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest prostą zabawką dla dzieci, ale nic bardziej mylnego! Można tworzyć na warstwach, wpisywać teksty no i oczywiście dowolnie modyfikować wektorki-potworki. Dostępne są również gotowe figury geometryczne. Program szybko chodzi, co jest niesamowicie ważne! Warstwy mają wiele opcji – podobnie jak w Photoshopie! Nic tylko używać go we wszystkich sytuacjach awaryjnych, ale nie tylko.

Vectr klik

Snappa

Żeby móc pracować w tym programie, należy założyć konto, ale trwa to dosłownie chwilę. Korzystamy z niego podobnie jak z Canvy – wybieramy interesującą nas grafikę (do wpisu na fb i inne) i zaczynamy zabawę. Znajdziecie tu wiele pięknych i DARMOWYCH szablonów, które oczywiście dowolnie możecie modyfikować. Canva nie posiada aż tylu opcji modyfikacji tekstu co snappa. Snappa nie tylko pomaga szybko stworzyć grafikę, ale również inspiruje. Polecam gorąco!

Snappa klik

Piktochart

Za pomocą piktochart można stworzyć przepiękne infografiki, prezentacje i plakaty. To dobra alternatywa dla prezi – kiedy znudzą się nam ich szablony. Darmowych szablonów jest niewiele, ale można je zmieniać, wklejać własne zdjęcia – słowem szaleństwo pełną gębą. Płatne skórki zachwycają – jestem nimi oczarowana i chwilami mam ochotę wykupić abonament.

Piktochart klik

Czy znacie inne programy graficzne online? Jeżeli tak, podajcie link w komentarzu. Stworzymy sobie naszą graficzną bazę awaryjną. To zdecydowanie ułatwi nam życie!

Pozdrawiam

 

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram