Jak wgrać nowe pędzle PAINT TOOL SAI

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie

Jak wgrać nowe pędzle PAINT TOOL SAI

By Justyna   /     Sie 23, 2014  /     Blog  /     , , , , ,
Cześć 🙂 Wczoraj zaczęłam przeglądać różne tutoriale i natknęłam się na pędzle do programu Paint Tool SAI. Wcześniej jakoś niekoniecznie mnie to interesowało, ale padają pytania odnośnie dodatkowych brushy. Trafiacie na mojego bloga sugerując się programem Paint Tool Sai, jednak brakuje niektórych  tutoriali, więc czuję się zobowiązana, żeby tworzyć jeszcze więcej.
 Zobaczcie tylko, jakie fantastyczne efekty można tworzyć za pomocą dodatkowych pędzli.

brush
Jak wgrać ładne pędzle? Otóż jest to proste jak czajnik. Zaczynamy.

Tutorial – Jak wgrać nowe pędzle do programu Paint Tool SAI

Krok 1 – pobieramy pędzle

Oczywiście trzeba sobie dodatkowe pędzle pobrać z dowolnej strony. Ja znalazłam bardzo ciekawą witrynę z brushami na deviantarcie, ale Wy możecie poszperać w sieci, może znajdziecie coś lepszego. Strona, z której pobieram nazywa się painttoolsaibrushes. Instrukcja poniżej przedstawia, w jaki sposób je ściągnąć. Jeżeli potrafisz to zrobić, pomiń poniższe screeny.
 – Wchodzimy na stronkę http://painttoolsaibrushes.deviantart.com/ i klikamy w “Gallery”

 

tut1
– W galerii wchodzimy do działu “Brushes” za pomocą przycisku “More”
tut2

 

– Wybieramy pędzle, które nam się podobają, a później klikamy w przycisk “Download”, który mamy po prawej stronie

tut3

Krok 2 – rozpakowujemy pędzle
Kiedy już pędzle pobraliśmy, trzeba je wypakować. Kilkamy na plik z zipem. Obok otwieramy okno z plikami systemowymi programu Paint Tool SAI (szukacie ich tam, gdzie program został zainstalowany, zapewne u większości będzie to folder “C:/Program files”). W systemowym folderze SAI musicie znaleźć żółtą teczuszkę “blotmap”. Wracamy do okna z zipem. Zaznaczamy pliki z rozszerzeniem bmp i przesuwamy do folderu “blotmap”.

 

tut5

 

Krok 3 – zapisywanie pędzli
Musimy pędzle odpowiednio zapisać, jeżeli już przenieśliśmy je do Paint Tool SAI.. W systemowym folderze programu musicie znaleźć plik “brushform”. Otwórzcie go za pomocą WordPad’a. Wyświetli się lista stystemowych pędzli, zaproponowanych przez twórców programu. Teraz trzeba samodzielnie wpisać nowe brushe. Oto formułka, którą należy dodać ręcznie: 1,blotmapnazwapliku.bmp. Następnie zapisujemy plik.
tut6

tut7

Krok 4 – instalacja pędzli w programie Paint Tool SAI
Teraz już pozostaje najłatwiejsze zadanie. Idziemy do paska z narzędziami, w pustym polu klikamy prawy przycisk myszy i zaznaczamy “brush”. Utworzył się w ten sposób nowy pędzel 🙂 Szukamy nazwy naszego pędzla, ustawiamy “Dens” na 100 i już możemy rysować! Zróbcie wszystko dokładnie tak, jak na poniższym screenie.

tut8

tut9

Dziękuję za uwagę, mam nadzieję, że tutorial okazał się dla Was pomocny. Ja chcę wykorzystać dodatkowe i słodkie pędzle w jakimś nowym rysunku, bo mogą całkiem ciekawie wyglądać. Jeżeli macie wątpliwości, piszcie w komentarzach.

Pozdrawiam!

justynai

Zapisz

Zapisz

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram