Będę Waszym projektantem! – wyniki ankiety

Blog o grafice komputerowej i rysowaniu
Śledź mnie

Będę Waszym projektantem! – wyniki ankiety

By Justyna   /     Mar 29, 2016  /     Blog  /  

Podobno kiedyś w ankiecie kwiatowej pewna kobieta na pytanie: „Czy lubisz bez?” odpowiedziała: „Tak, ale się boję”. Na szczęście moi czytelnicy nie boją się niczego i na luzaku oraz z wielką dozą szczerości odpowiedzieli na każde, nawet najbardziej mroczne pytanie, a już najbardziej szczerze na: „Co sądzisz o mnie”. Zawiało grozą…

Pierwszą osobą, która mój test wypełniła był nie kto inny jak mój mąż. Powiedziałam mu, że może napisać wszystko, ankieta jest anonimowa, a za chwilę wiele osób ją wypełni. No i tak.. po chwili z zapałem czytałam odpowiedzi męża i z wyrzutem zapytałam: „Ej! Czemu mnie nie lubisz?” 🙂 Na co on: „No tak, 100% anonimowości”.

Jednak Wy już nie mieliście o co się martwić, chociaż nie powiem, czasem wasze odpowiedzi bardzo mnie dziwiły i miałam ochotę na nie odpisać. Tak też zrobię.

No cóż, przejdźmy jednak do konkretów. Nie będzie to czcze gadanie. Dowiecie się teraz, jakie zmiany pojawią się niebawem na blogu, a uwierzcie mi, że nastąpi mega rewolucja.

PYTANIA ZAMKNIĘTE

1) Okazuje się, że aż 77,3% z Was to dziewczynki, 22,7% chłopcy, kosmitów i innych gadów brak. Jaka szkoda 😉 Chociaż w sumie później się ucieszyłam, bo totalnie nie mam pojęcia, o czym chcieliby czytać tak nietypowi obserwatorzy. Większość mieszka w małej miejscowości (54%), ale z dużych miejscowości też przybywacie 45,5%, co bardzo mnie cieszy.

2) Zaskoczeniem były odpowiedzi na pytanie: „Jakimi wpisami jesteś najbardziej zainteresowany?”. Serduszko mi aż podskoczyło, jak zobaczyłam, że 45,5% najbardziej czeka na poradniki o rysowaniu. Łezka się zakręciła, bo zrezygnowałam z tych wpisów jakiś rok temu po wielkiej krytyce na facebooku.

3) Pytanie „Jakie wpisy chciałbyś czytać na blogu” potwierdziły poprzednie rozważania: chcecie czytać o rysowaniu, a ja się do tej prośby jak najbardziej przychylę. Sporo z Was chce czytać o moich przemyśleniach, no i kolejne zaskoczenie (tego kompletnie się nie spodziewałam!) macie chęć na wpisy o mandze i anime. Cholernie mnie to cieszy, bo anime zajmuje w moim życiu bardzo ważne miejsce. Sądziłam, że taka tematyka tutaj nie pasuje, ale w sumie czemu nie? To dzięki anime narodziła się moja miłość do rysunku.

4) Najbardziej podobają się Wam grafiki „z jajem”, ale o reszcie zdania były bardzo podzielone. Grafiki z „jajem” staną się jednak motywem przewodnim.

5) Prawie 50% z was chce pobierać grafiki typu DIY. Wiecie co, nie jestem w tym specjalistą, ale mam w takim razie ogromne wyzwanie i już zaczęłam działać w konkretnym kierunku. Subskrybenci nawet widzieli już próbki.

6) Sądziłam, że na pytanie: „Czy chciałbyś, żeby pojawiły się tutoriale na youtube” wszyscy odpowiecie: „Nie, idź mi z tym wieśniaro, daj spokój”, a jednak. 54% chce w video zobaczyć moją piękną i uroczą twarz, natomiast 40% odpowiedziało: „może mam ochotę zobaczyć twoją buziulkę”. No, w sumie buziulki chyba nie będzie, chociaż wiem, że macie chęć, natomiast mój aksamitny głos usłyszycie już niebawem.

7) Nie chcecie zbytnio obserwować losgrafikos na snapchacie, ale i tak się tam pojawię, a sumie już jakiś czas temu założyłam konto. Póki co ogarniam to ustrojstwo, obserwując innych.

8) Moja piesia była przeszczęśliwa, kiedy wspomniałam jej, że 27,3 % chce o niej czytać! Powiedziała tylko: „A nie mówiłam?”. W sumie jej posty już gościły kiedyś na bigeyes i cieszyły się sporą popularnością. Trzeba do tego wrócić. 40,9% chce więcej prywaty, 31% mówi: “Idź mi z tym won” i ja Was naprawdę kocham <3 Prywaty trochę będzie, ale fejsa co jakiś czas zobaczą tylko subskrybenci bloga. Tylko uważajcie na swoje oczy, bo zobaczycie wreszcie odbicie doskonałości 😉

9) 81,8% mówi, że moje grafiki są ładne, pomysłowe i zabawne – no cóż, tego się spodziewałam 😉 Była też jedna odpowiedź, z którą się poniekąd zgodzę. Podobno czasami są dobre, a niekiedy na odwrót. Bywa, nie zawsze trafi się 100% w każdy gust. Poza tym sporo moich grafik to prawdziwe eksperymenty.

PYTANIA OTWARTE

1) Pytanie „Za co mnie lubisz” strasznie mnie rozmiękczyło. Wasze odpowiedzi otwarte naprawdę potrafią człowieka rozwalić. Poczułam się jak dziecko na mamusiny naleśnik, kiedy czytałam te wszystkie wspaniałości. Oczywiście pojawiły się gady (nie, no gadów podobno nie ma) kreatury, które nie lubią mnie wcale, ale mam nadzieję, że z przymrużeniem oka.

2) Sporo z was interesuje się rysunkiem (co za zaskoczenie) oraz bloguje, ogląda anime, czyta książki. Moje bratnie duszyczki <3

MOJE ODPOWIEDZI

Niektóre pytania wymagają odpowiedzi. Wybaczcie, że zacytuję, ale i tak wszystko jest anonimowe.

„Jedyny minus, jaki widzę, to to, że te darmowe dodatki dla newsletterowców to aż takie ekskluzywne nie są, zakładki do książek pamiętam, że były dostępne ogólnie dla wszystkich w poście na blogu. Taki drobny minusik, ale poza tym same plusy. Pozdrawiam|”

Faktycznie, zakładki były dostępne za darmo, ale już nie są, nigdzie nie można ich pobrać. Poza tym w zakładce dla newsletterowców cały czas pojawiają się nowe grafiki, których nie udostępniałam nigdy wszystkim.

„Mam wrażenie, że prowadziłaś blog Big Blue Eyes (jeśli przeinaczyłam nazwę to przepraszam), przeglądałam stronę ze względu na PT Sai, jesteś świetna w tym co robisz :)”

Historia jest taka, że najpierw byłam na losgrafikos. Cały czas rozwijałam tego bloga na bloggerze. W momencie, kiedy chciałam się przenieść na wordpressa, miałam już tyle wpisów, że obawiałam się wielkiej porażki technicznej. Stworzyłam więc bigeyes od podstaw, ale bloga musiałam z wielu powodów osobistych usunąć. Po jakimś czasie jednak odważyłam się przenieść losgrafikos na wordpressa i to była najlepsza decyzja. Przepraszam Was za zamieszanie, ale życie…

“Post specjalnie dla ciebie byłby o… rysowaniu. Albo o mnie 😀 “

Tak odpowiedziało kilka osób! Macie poczucie humoru, ale w sumie zaczęłam się nad tym tematem zastanawiam. No i czekajcie na wielką niespodziankę! Wpadłam na genialny pomysł, gdzie to Wy będziecie rządzić blogiem!

„Co byś zmienił/zmieniła na blogu – częstotliwość wpisów”

No i tutaj zaczynają się schody. Pracuję bowiem zawodowo i stworzenie 2 postów czasem jest dla mnie trudne. Sami wiecie, że ja przedkładam jakość nad ilość. Postaram się jednak lepiej zorganizować i być może zwiększę limit do 3 wpisów.

Jestem bardzo, bardzo wdzięczna osobom, które wzięły udział w ankiecie. To dzięki Wam wreszcie odnalazłam swoje blogowe przeznaczenie. Jestem teraz pewna, w którym dokładnie kierunku chcę iść, a to oczywiście będzie też korzystne dla Was! Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam ciepło!

justynai

Zostań wybrańcem i otwórz Skrzynię Skarbów z luksusowymi dodatkami!


  • Losgrafikos to blog o grafice komputerowej, rysowaniu, kreatywności i sztuce.

    Znajdziesz tu również tutoriale, grafiki do pobrania i masę inspiracji!

  • Newsletter

  • Instagram